KOLIK JAZYKŮ UMÍŠ...ANEB 5 DOBRÝCH DŮVODŮ, PROČ SE JE UČIT - ECTACO Ceska s.r.o - ECTACO CR: Hlasové překladače Anobic

Vyhledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

KOLIK JAZYKŮ UMÍŠ...ANEB 5 DOBRÝCH DŮVODŮ, PROČ SE JE UČIT

Vytvořil Vlasta v Překladač · 24/7/2014 15:28:39
Tags: ECTACOJazykanglictina

Vlasta...

Drtivá většina dospělých se učí cizí jazyky proto, aby zvýšila své šance na trhu práce. Existují ale i další důvody.

1 TRÉNINK PAMĚTI


Američtí vědci před časem prokázali, že učení se cizím jazykům významně prodlužuje mládí a zlepšuje kondici lidského mozku. Znalost alespoň dvou jazyků zajišťuje i ve stáří výbornou paměť a funguje zároveň jako prevence Alzheimerovy choroby. Výzkumy navíc ukázaly, že kondice mozku je přímo úměrná počtu jazyků, tedy čím víc jich ovládáte, tím lepší paměť budete mít. Zajímavé je, že lepších výsledků v tomto směru dosahují ženy, což je dáno odlišnou stavbou a fungováním ženského a mužského mozku.

2 ZLEPŠENÍ KOMUNIKACE V ČEŠTINĚ


Cílem studia cizího jazyka je sice zlepšit znalosti a vyjadřovací schopnosti právě v daném jazyce, nemalou měrou ale přispívá také ke zdokonalení komunikačních dovedností v jazyce mateřském. „Zákonitosti a zvláštnosti vlastního jazyka si mnohdy začneme uvědomovat teprve v okamžiku, kdy se zabýváme jazykem cizím. Odlišnosti tohoto jazyka nás totiž nutí více se zamýšlet i nad svou mateřštinou,“ vysvětluje Jana Kadlíková, vedoucí metodička jazykové agentury Skřivánek.

3 KNÍŽKY A FILMY V ORIGINÁLE

Dívat se na film s dabingem nebo číst knížku v českém překladu je zcela běžné. Kvalita dabingu i literárních překladů ale bohužel v posledních letech upadá a ani skvělý překlad někdy kvůli jazykovým a kulturním odlišnostem nedokáže zprostředkovat všechny krásy a zvláštnosti původního textu. Pokud tedy máte nějakého oblíbeného autora a chcete jeho knihy skutečně poznat, je třeba je číst v originále, což ovšem vyžaduje opravdu vysokou úroveň znalosti daného jazyka. A stejné je tomu i u filmů. Až si pustíte v původním znění třeba svou oblíbenou komedii, zjistíte, o kolik vtipů jste byli překladem ochuzeni.

4 DOVOLENÁ BEZ PROBLÉMŮ


Není nic hloupějšího, než když se ocitnete v cizí zemi a nejste schopní si koupit ani vodu, natož se zeptat, kde je nejbližší zastávka autobusu. Pustit se s mizivými jazykovými znalostmi do zahraničí na vlastní pěst je v podstatě nemyslitelné, v opačném případě vás to plně odkazuje na ochotu průvodců.

5 NAJDETE NOVÉ PŘÁTELE


Ať už chodíte do jazykovky, nebo se učíte přes internet, či s lektorem, cizí jazyk vás přivede do kontaktu s mnoha dalšími lidmi. Mohou to být noví spolužáci, ale stejně tak lidé, se kterými v cizím jazyce mluvíte. Takže? Kdy se odhodláte? Na následující stránce si přečtěte příběhy tří žen, které se do studia cizího jazyka už pustily.

ECTACO Ceska s.r.o.
www.cz-slovnik.cz
Clouds
Apps Memrise Ekotestr Soeks Anobic 6000S Průzkum ukázal, že jednoznačně nejrozšířenější je mezi uchazeči o zaměstnání angličtina. Ovládá ji celkem 79 procent testovaných kandidátů. Scanmarker Air PC Translator infografika ectaco anobic Ruční skener ScanMarker Air Tablety Anobic ST jazykový komunikátor Anobic ruggear Anobic Translator Anobic 5000SK Anobic 5000 Rating Heureka.cz soeks Anobic 4000 výukový tablet Runbo skener Kapesní překladač Anobic TT TOP5 Překladač Anobic Překladač ECTACO Výukový tablet Anobic ST Tablet Element Anobic 6000 jazykový komunikátor raj-elektra.cz Soeks ekotester Soeks Partner Lux 2 jazyková znalost Slovnik Anobic Elektronické překladače Evolveo Q8 Green Test ECO Hovoriaci vreckový překladač řeči Anobic 4000 Anobic 8000 Pro vyuka Překladač Anobic 7000 Anobic 9500 Pro Scanmarker Evolveo Q9 ANOBIC VT ASK vreckový překladač řeči Výukový Tablet Anobic VT info ECTACO Anobic prekladač Elecktronicky překladač řeči Anobic 7000 Scanmarker Air v App Storu... Ruční skener ScanMarker EVOLVEO Q8 LTE Anobic akce Jazykové a vzdělávací programy Kapesní překladač Anobic Partner Lux 3 Anobic VTF Překladač Anobic TL jazykový komunikátor Evolveo Q8 Překladač Travel Runbo ECTACO Ruggear 500 a vyuka Anobic VT ASK Elecktronicky překladač řeči Anobic TL Ruční skener ScanMarker Anobic 9000 Pro Anobic TS Překladač Anobic TS. ectaco Ekotester GreenTest Překladače Anobic Dětský výukový tablet Apps Duolingvo software ECTACO mapy Anobic 7000 Apps Anobic
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky