KOLIK JAZYKŮ UMÍŠ...ANEB 5 DOBRÝCH DŮVODŮ, PROČ SE JE UČIT - ECTACO Ceska s.r.o - ECTACO CR: Hlasové překladače Anobic

Vyhledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

KOLIK JAZYKŮ UMÍŠ...ANEB 5 DOBRÝCH DŮVODŮ, PROČ SE JE UČIT

Vytvořil Vlasta v Překladač · 24/7/2014 15:28:39
Tags: ECTACOJazykanglictina

Vlasta...

Drtivá většina dospělých se učí cizí jazyky proto, aby zvýšila své šance na trhu práce. Existují ale i další důvody.

1 TRÉNINK PAMĚTI


Američtí vědci před časem prokázali, že učení se cizím jazykům významně prodlužuje mládí a zlepšuje kondici lidského mozku. Znalost alespoň dvou jazyků zajišťuje i ve stáří výbornou paměť a funguje zároveň jako prevence Alzheimerovy choroby. Výzkumy navíc ukázaly, že kondice mozku je přímo úměrná počtu jazyků, tedy čím víc jich ovládáte, tím lepší paměť budete mít. Zajímavé je, že lepších výsledků v tomto směru dosahují ženy, což je dáno odlišnou stavbou a fungováním ženského a mužského mozku.

2 ZLEPŠENÍ KOMUNIKACE V ČEŠTINĚ


Cílem studia cizího jazyka je sice zlepšit znalosti a vyjadřovací schopnosti právě v daném jazyce, nemalou měrou ale přispívá také ke zdokonalení komunikačních dovedností v jazyce mateřském. „Zákonitosti a zvláštnosti vlastního jazyka si mnohdy začneme uvědomovat teprve v okamžiku, kdy se zabýváme jazykem cizím. Odlišnosti tohoto jazyka nás totiž nutí více se zamýšlet i nad svou mateřštinou,“ vysvětluje Jana Kadlíková, vedoucí metodička jazykové agentury Skřivánek.

3 KNÍŽKY A FILMY V ORIGINÁLE

Dívat se na film s dabingem nebo číst knížku v českém překladu je zcela běžné. Kvalita dabingu i literárních překladů ale bohužel v posledních letech upadá a ani skvělý překlad někdy kvůli jazykovým a kulturním odlišnostem nedokáže zprostředkovat všechny krásy a zvláštnosti původního textu. Pokud tedy máte nějakého oblíbeného autora a chcete jeho knihy skutečně poznat, je třeba je číst v originále, což ovšem vyžaduje opravdu vysokou úroveň znalosti daného jazyka. A stejné je tomu i u filmů. Až si pustíte v původním znění třeba svou oblíbenou komedii, zjistíte, o kolik vtipů jste byli překladem ochuzeni.

4 DOVOLENÁ BEZ PROBLÉMŮ


Není nic hloupějšího, než když se ocitnete v cizí zemi a nejste schopní si koupit ani vodu, natož se zeptat, kde je nejbližší zastávka autobusu. Pustit se s mizivými jazykovými znalostmi do zahraničí na vlastní pěst je v podstatě nemyslitelné, v opačném případě vás to plně odkazuje na ochotu průvodců.

5 NAJDETE NOVÉ PŘÁTELE


Ať už chodíte do jazykovky, nebo se učíte přes internet, či s lektorem, cizí jazyk vás přivede do kontaktu s mnoha dalšími lidmi. Mohou to být noví spolužáci, ale stejně tak lidé, se kterými v cizím jazyce mluvíte. Takže? Kdy se odhodláte? Na následující stránce si přečtěte příběhy tří žen, které se do studia cizího jazyka už pustily.

ECTACO Ceska s.r.o.
www.cz-slovnik.cz
Clouds
vyuka Kapesní překladač Anobic TT ANOBIC VT ASK Ruční skener ScanMarker Air Průzkum ukázal, že jednoznačně nejrozšířenější je mezi uchazeči o zaměstnání angličtina. Ovládá ji celkem 79 procent testovaných kandidátů. Soeks Tablet Element Anobic Translator TOP5 infografika ectaco Ekotestr Soeks Anobic akce ekotester Soeks Elecktronicky překladač řeči Anobic TL Apps Memrise jazykový komunikátor ruggear Překladač Anobic Překladač Anobic TS. Anobic 9000 Pro Evolveo Q9 Dětský výukový tablet Ruční skener ScanMarker Překladač Anobic 7000 Anobic VTF Travel Runbo Green Test ECO Anobic prekladač Anobic 5000 Anobic 8000 Pro Anobic VT Elecktronicky překladač řeči Anobic 7000 Partner Lux 2 Anobic 6000S Ruční skener ScanMarker Kapesní překladač Anobic Scanmarker mapy Překladače Anobic ECTACO Rating Heureka.cz raj-elektra.cz Ekotester GreenTest Anobic 6000 Překladač Hovoriaci vreckový překladač řeči Anobic 4000 PC Translator Překladač Anobic TL Anobic 7000 Anobic VT ASK výukový tablet vreckový překladač řeči Apps Anobic Překladač ECTACO ectaco jazykový komunikátor Anobic software ECTACO Evolveo Q8 EVOLVEO Q8 LTE Anobic TS Anobic 9500 Pro Anobic 4000 jazykový komunikátor Evolveo Q8 Výukový Tablet Scanmarker Air Runbo Partner Lux 3 Elektronické překladače Anobic 5000SK anobic Ruggear 500 a vyuka Výukový tablet Anobic ST Jazykové a vzdělávací programy skener Apps Duolingvo Tablety Anobic ST Scanmarker Air v App Storu... info ECTACO Slovnik Anobic soeks jazyková znalost
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky