KOLIK JAZYKŮ UMÍŠ...ANEB 5 DOBRÝCH DŮVODŮ, PROČ SE JE UČIT - ECTACO Ceska s.r.o - ECTACO CR: Hlasové překladače Anobic

Vyhledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

KOLIK JAZYKŮ UMÍŠ...ANEB 5 DOBRÝCH DŮVODŮ, PROČ SE JE UČIT

Vytvořil Vlasta v Překladač · 24/7/2014 15:28:39
Tags: ECTACOJazykanglictina

Vlasta...

Drtivá většina dospělých se učí cizí jazyky proto, aby zvýšila své šance na trhu práce. Existují ale i další důvody.

1 TRÉNINK PAMĚTI


Američtí vědci před časem prokázali, že učení se cizím jazykům významně prodlužuje mládí a zlepšuje kondici lidského mozku. Znalost alespoň dvou jazyků zajišťuje i ve stáří výbornou paměť a funguje zároveň jako prevence Alzheimerovy choroby. Výzkumy navíc ukázaly, že kondice mozku je přímo úměrná počtu jazyků, tedy čím víc jich ovládáte, tím lepší paměť budete mít. Zajímavé je, že lepších výsledků v tomto směru dosahují ženy, což je dáno odlišnou stavbou a fungováním ženského a mužského mozku.

2 ZLEPŠENÍ KOMUNIKACE V ČEŠTINĚ


Cílem studia cizího jazyka je sice zlepšit znalosti a vyjadřovací schopnosti právě v daném jazyce, nemalou měrou ale přispívá také ke zdokonalení komunikačních dovedností v jazyce mateřském. „Zákonitosti a zvláštnosti vlastního jazyka si mnohdy začneme uvědomovat teprve v okamžiku, kdy se zabýváme jazykem cizím. Odlišnosti tohoto jazyka nás totiž nutí více se zamýšlet i nad svou mateřštinou,“ vysvětluje Jana Kadlíková, vedoucí metodička jazykové agentury Skřivánek.

3 KNÍŽKY A FILMY V ORIGINÁLE

Dívat se na film s dabingem nebo číst knížku v českém překladu je zcela běžné. Kvalita dabingu i literárních překladů ale bohužel v posledních letech upadá a ani skvělý překlad někdy kvůli jazykovým a kulturním odlišnostem nedokáže zprostředkovat všechny krásy a zvláštnosti původního textu. Pokud tedy máte nějakého oblíbeného autora a chcete jeho knihy skutečně poznat, je třeba je číst v originále, což ovšem vyžaduje opravdu vysokou úroveň znalosti daného jazyka. A stejné je tomu i u filmů. Až si pustíte v původním znění třeba svou oblíbenou komedii, zjistíte, o kolik vtipů jste byli překladem ochuzeni.

4 DOVOLENÁ BEZ PROBLÉMŮ


Není nic hloupějšího, než když se ocitnete v cizí zemi a nejste schopní si koupit ani vodu, natož se zeptat, kde je nejbližší zastávka autobusu. Pustit se s mizivými jazykovými znalostmi do zahraničí na vlastní pěst je v podstatě nemyslitelné, v opačném případě vás to plně odkazuje na ochotu průvodců.

5 NAJDETE NOVÉ PŘÁTELE


Ať už chodíte do jazykovky, nebo se učíte přes internet, či s lektorem, cizí jazyk vás přivede do kontaktu s mnoha dalšími lidmi. Mohou to být noví spolužáci, ale stejně tak lidé, se kterými v cizím jazyce mluvíte. Takže? Kdy se odhodláte? Na následující stránce si přečtěte příběhy tří žen, které se do studia cizího jazyka už pustily.

ECTACO Ceska s.r.o.
www.cz-slovnik.cz
Clouds
Anobic Překladač Anobic TS. Jazykové a vzdělávací programy Anobic 5000 Soeks Překladač ECTACO Překladač Ekotester GreenTest Kapesní překladač Anobic TT Apps Memrise Anobic VT Ruggear 500 a vyuka Apps Anobic TOP5 Rating Heureka.cz Anobic Translator vyuka výukový tablet jazyková znalost Průzkum ukázal, že jednoznačně nejrozšířenější je mezi uchazeči o zaměstnání angličtina. Ovládá ji celkem 79 procent testovaných kandidátů. Partner Lux 3 Slovnik Anobic Ruční skener ScanMarker Runbo raj-elektra.cz Anobic 4000 Překladač Anobic 7000 soeks ANOBIC VT ASK Partner Lux 2 Anobic 6000S ectaco EVOLVEO Q8 LTE Elecktronicky překladač řeči Anobic 7000 Výukový tablet Anobic ST Ekotestr Soeks skener info ECTACO Překladače Anobic ECTACO Anobic TS Anobic 9000 Pro Scanmarker Air v App Storu... ruggear Výukový Tablet jazykový komunikátor Elecktronicky překladač řeči Anobic TL mapy PC Translator Evolveo Q8 Anobic 4000 Elektronické překladače ekotester Soeks Green Test ECO Evolveo Q9 Tablet Element Anobic 5000SK Apps Duolingvo Překladač Anobic TL Hovoriaci vreckový překladač řeči Scanmarker Air Anobic 8000 Pro Travel Runbo Anobic VTF Scanmarker Anobic 7000 Tablety Anobic ST Anobic VT ASK Ruční skener ScanMarker Air Dětský výukový tablet anobic jazykový komunikátor Anobic software ECTACO Ruční skener ScanMarker Anobic prekladač Anobic 6000 infografika ectaco Anobic 9500 Pro Překladač Anobic Kapesní překladač Anobic akce jazykový komunikátor Evolveo Q8 vreckový překladač řeči
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky