ECTACO ČR | Praxí a angličtina...ANOBIC Translator - ECTACO Ceska s.r.o - ECTACO CR: Hlasové překladače Anobic

Vyhledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

ECTACO ČR | Praxí a angličtina...ANOBIC Translator

Vytvořil Alex Porp v Překladač Anobic · 11/9/2013 12:25:00
Tags: angličtinaectacopraceslovníkpřekladač

www.novinky.cz
Na současném trhu práce mají největší šanci na získání místa vyučení absolventi se znalostí angličtiny, řidičským průkazem a oborovou praxí. Vyplývá to z údajů poskytovatele tištěné a internetové inzerce, společnosti ANNONCE. 

Z podrobnějšího rozboru inzerátů s nabídkou zaměstnání vyplývá, že střední odborné vzdělání požaduje až 44 %, angličtinu 27 % a praxi 39 % zadavatelů inzerce. Osoby se ZTP či omezenou pracovní schopností pak mají příležitostí nejméně – týká se jich jen 2,3 % nabízených pracovních pozic.
Největší zájem na pracovním trhu je o uchazeče se středním odborným vzděláním (s maturitou či výučním listem). Týká se jich 44 % z více než 17 000 nabízených pozic na severu Annonce.cz. Absolvované středoškolské vzdělání bez rozlišení odbornosti je pak důležité pro dalších 15 % a složená maturita pro 39 % všech pracovních nabídek zaměstnavatelů. Vysokoškolské vzdělání požaduje jen 16 % z nich.
Zájem o odborníky odrážejí i nabízené platy
„Pro mnohé to může být překvapením, ale na pracovním trhu mají podle statistiky nejvíce šancí ti, kteří nejsou tzv. překvalifikovaní. Nesmějí být ale ani nedostatečně vzdělaní. Ideálem je střední cesta – tedy odborně vyučený člověk s maturitou, nejlépe v nějakém technickém oboru. A protože takových lidí je nedostatek a poptávka po nich stále roste, lze očekávat, že na těchto pozicích porostou i platy, které zatím příliš vysoké nejsou,“ říká analytik ANNONCE na segment práce Petr Langer.
Nejčastějším požadavkem na kvalitu uchazeče je praxe v oboru, kterou akcentuje v inzerci 39 % všech zaměstnavatelů. Následují znalosti jazyků (37 %), řidičský průkaz (24 %) a práce na PC (22 % inzerátů s pracovní nabídkou).
Převládá
angličtina, roste ruština
Z hlediska požadavků na jazykové vybavení uchazečů o zaměstnání chtějí firmy nejčastěji angličtinu, kterou zmiňuje 27 % všech pracovních nabídek. Až daleko za ní je znalost němčiny, kterou požaduje 7 % zaměstnavatelů. Na třetí místo v pořadí jazykových znalostí uchazečů se v posledních letech dostala ruština s 1,8 %.
„Další jazyky jako francouzština, španělština či čínština jsou z hlediska podílu v nabídkových inzerátech nepatrné a z velké části je nahrazuje angličtina. I v případě relativně časté němčiny jde spíš o požadavek na druhý jazyk vedle angličtiny, která je pro uchazeče o zaměstnání klíčová,“ doplňuje Petr Langer z ANNONCE
.

Překladové slovníky ECTACO
www.cz-slovnik.cz

Clouds
ekotester Soeks Apps Duolingvo Ekotester GreenTest Anobic VTF raj-elektra.cz software ECTACO Překladač Anobic TS. Překladač Anobic TL ECTACO Výukový Tablet skener výukový tablet Soeks anobic Apps Anobic Anobic TS Ekotestr Soeks vyuka Elektronické překladače Překladač soeks info ECTACO Scanmarker Air v App Storu... Překladače Anobic jazyková znalost Anobic 4000 Partner Lux 2 ruggear Kapesní překladač Anobic TT Elecktronicky překladač řeči Anobic 7000 Překladač ECTACO Scanmarker Air Slovnik Anobic Anobic 6000S Travel Runbo Tablet Element Anobic Translator Hovoriaci vreckový překladač řeči Ruggear 500 a vyuka mapy Ruční skener ScanMarker Air ANOBIC VT ASK infografika ectaco Rating Heureka.cz akce Anobic 9000 Pro Kapesní překladač Anobic Anobic 5000SK Anobic 9500 Pro Elecktronicky překladač řeči Anobic TL Evolveo Q8 TOP5 Průzkum ukázal, že jednoznačně nejrozšířenější je mezi uchazeči o zaměstnání angličtina. Ovládá ji celkem 79 procent testovaných kandidátů. Anobic VT ectaco EVOLVEO Q8 LTE Green Test ECO Apps Memrise Scanmarker Runbo jazykový komunikátor Evolveo Q8 PC Translator jazykový komunikátor Překladač Anobic vreckový překladač řeči Dětský výukový tablet Evolveo Q9 Anobic 7000 Ruční skener ScanMarker Ruční skener ScanMarker Anobic 6000 jazykový komunikátor Anobic Jazykové a vzdělávací programy Anobic VT ASK Anobic 5000 Tablety Anobic ST Anobic 8000 Pro Anobic Výukový tablet Anobic ST Partner Lux 3 Anobic prekladač Anobic 4000 Překladač Anobic 7000
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky