ECTACO ČR | Praxí a angličtina...ANOBIC Translator - ECTACO Ceska s.r.o - ECTACO CR: Hlasové překladače Anobic

Vyhledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

ECTACO ČR | Praxí a angličtina...ANOBIC Translator

Vytvořil Alex Porp v Překladač Anobic · 11/9/2013 12:25:00
Tags: angličtinaectacopraceslovníkpřekladač

www.novinky.cz
Na současném trhu práce mají největší šanci na získání místa vyučení absolventi se znalostí angličtiny, řidičským průkazem a oborovou praxí. Vyplývá to z údajů poskytovatele tištěné a internetové inzerce, společnosti ANNONCE. 

Z podrobnějšího rozboru inzerátů s nabídkou zaměstnání vyplývá, že střední odborné vzdělání požaduje až 44 %, angličtinu 27 % a praxi 39 % zadavatelů inzerce. Osoby se ZTP či omezenou pracovní schopností pak mají příležitostí nejméně – týká se jich jen 2,3 % nabízených pracovních pozic.
Největší zájem na pracovním trhu je o uchazeče se středním odborným vzděláním (s maturitou či výučním listem). Týká se jich 44 % z více než 17 000 nabízených pozic na severu Annonce.cz. Absolvované středoškolské vzdělání bez rozlišení odbornosti je pak důležité pro dalších 15 % a složená maturita pro 39 % všech pracovních nabídek zaměstnavatelů. Vysokoškolské vzdělání požaduje jen 16 % z nich.
Zájem o odborníky odrážejí i nabízené platy
„Pro mnohé to může být překvapením, ale na pracovním trhu mají podle statistiky nejvíce šancí ti, kteří nejsou tzv. překvalifikovaní. Nesmějí být ale ani nedostatečně vzdělaní. Ideálem je střední cesta – tedy odborně vyučený člověk s maturitou, nejlépe v nějakém technickém oboru. A protože takových lidí je nedostatek a poptávka po nich stále roste, lze očekávat, že na těchto pozicích porostou i platy, které zatím příliš vysoké nejsou,“ říká analytik ANNONCE na segment práce Petr Langer.
Nejčastějším požadavkem na kvalitu uchazeče je praxe v oboru, kterou akcentuje v inzerci 39 % všech zaměstnavatelů. Následují znalosti jazyků (37 %), řidičský průkaz (24 %) a práce na PC (22 % inzerátů s pracovní nabídkou).
Převládá
angličtina, roste ruština
Z hlediska požadavků na jazykové vybavení uchazečů o zaměstnání chtějí firmy nejčastěji angličtinu, kterou zmiňuje 27 % všech pracovních nabídek. Až daleko za ní je znalost němčiny, kterou požaduje 7 % zaměstnavatelů. Na třetí místo v pořadí jazykových znalostí uchazečů se v posledních letech dostala ruština s 1,8 %.
„Další jazyky jako francouzština, španělština či čínština jsou z hlediska podílu v nabídkových inzerátech nepatrné a z velké části je nahrazuje angličtina. I v případě relativně časté němčiny jde spíš o požadavek na druhý jazyk vedle angličtiny, která je pro uchazeče o zaměstnání klíčová,“ doplňuje Petr Langer z ANNONCE
.

Překladové slovníky ECTACO
www.cz-slovnik.cz

Clouds
mapy vyuka ruggear ANOBIC VT ASK Anobic 6000S Jazykové a vzdělávací programy Anobic 6000 Scanmarker Air Hovoriaci vreckový překladač řeči Anobic 9500 Pro Anobic 7000 Překladač Ruční skener ScanMarker výukový tablet Partner Lux 3 Překladač Anobic TL Anobic Translator Partner Lux 2 Anobic 4000 EVOLVEO Q8 LTE Ekotestr Soeks raj-elektra.cz Travel Runbo Ruční skener ScanMarker Air Anobic VTF Apps Anobic jazykový komunikátor Anobic ectaco Překladač Anobic TS. Slovnik Anobic Ruggear 500 a vyuka ECTACO Anobic Elektronické překladače jazyková znalost soeks skener Průzkum ukázal, že jednoznačně nejrozšířenější je mezi uchazeči o zaměstnání angličtina. Ovládá ji celkem 79 procent testovaných kandidátů. Soeks Výukový tablet Anobic ST jazykový komunikátor Elecktronicky překladač řeči Anobic 7000 Elecktronicky překladač řeči Anobic TL software ECTACO Anobic VT ASK Překladač Anobic Apps Memrise Dětský výukový tablet Anobic TS vreckový překladač řeči Tablet Element TOP5 Anobic prekladač Výukový Tablet Kapesní překladač Anobic TT Anobic 9000 Pro Překladač Anobic 7000 Ruční skener ScanMarker Anobic VT infografika ectaco Anobic 4000 anobic Anobic 8000 Pro PC Translator Runbo Scanmarker Air v App Storu... info ECTACO Překladače Anobic Evolveo Q9 Evolveo Q8 Překladač ECTACO Tablety Anobic ST Green Test ECO Anobic 5000SK Scanmarker Ekotester GreenTest Anobic 5000 ekotester Soeks akce jazykový komunikátor Evolveo Q8 Apps Duolingvo Kapesní překladač Anobic Rating Heureka.cz
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky