ECTACO ČR | Praxí a angličtina...ANOBIC Translator - ECTACO Ceska s.r.o - ECTACO CR: Hlasové překladače Anobic

Vyhledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

ECTACO ČR | Praxí a angličtina...ANOBIC Translator

Vytvořil Alex Porp v Překladač Anobic · 11/9/2013 12:25:00
Tags: angličtinaectacopraceslovníkpřekladač

www.novinky.cz
Na současném trhu práce mají největší šanci na získání místa vyučení absolventi se znalostí angličtiny, řidičským průkazem a oborovou praxí. Vyplývá to z údajů poskytovatele tištěné a internetové inzerce, společnosti ANNONCE. 

Z podrobnějšího rozboru inzerátů s nabídkou zaměstnání vyplývá, že střední odborné vzdělání požaduje až 44 %, angličtinu 27 % a praxi 39 % zadavatelů inzerce. Osoby se ZTP či omezenou pracovní schopností pak mají příležitostí nejméně – týká se jich jen 2,3 % nabízených pracovních pozic.
Největší zájem na pracovním trhu je o uchazeče se středním odborným vzděláním (s maturitou či výučním listem). Týká se jich 44 % z více než 17 000 nabízených pozic na severu Annonce.cz. Absolvované středoškolské vzdělání bez rozlišení odbornosti je pak důležité pro dalších 15 % a složená maturita pro 39 % všech pracovních nabídek zaměstnavatelů. Vysokoškolské vzdělání požaduje jen 16 % z nich.
Zájem o odborníky odrážejí i nabízené platy
„Pro mnohé to může být překvapením, ale na pracovním trhu mají podle statistiky nejvíce šancí ti, kteří nejsou tzv. překvalifikovaní. Nesmějí být ale ani nedostatečně vzdělaní. Ideálem je střední cesta – tedy odborně vyučený člověk s maturitou, nejlépe v nějakém technickém oboru. A protože takových lidí je nedostatek a poptávka po nich stále roste, lze očekávat, že na těchto pozicích porostou i platy, které zatím příliš vysoké nejsou,“ říká analytik ANNONCE na segment práce Petr Langer.
Nejčastějším požadavkem na kvalitu uchazeče je praxe v oboru, kterou akcentuje v inzerci 39 % všech zaměstnavatelů. Následují znalosti jazyků (37 %), řidičský průkaz (24 %) a práce na PC (22 % inzerátů s pracovní nabídkou).
Převládá
angličtina, roste ruština
Z hlediska požadavků na jazykové vybavení uchazečů o zaměstnání chtějí firmy nejčastěji angličtinu, kterou zmiňuje 27 % všech pracovních nabídek. Až daleko za ní je znalost němčiny, kterou požaduje 7 % zaměstnavatelů. Na třetí místo v pořadí jazykových znalostí uchazečů se v posledních letech dostala ruština s 1,8 %.
„Další jazyky jako francouzština, španělština či čínština jsou z hlediska podílu v nabídkových inzerátech nepatrné a z velké části je nahrazuje angličtina. I v případě relativně časté němčiny jde spíš o požadavek na druhý jazyk vedle angličtiny, která je pro uchazeče o zaměstnání klíčová,“ doplňuje Petr Langer z ANNONCE
.

Překladové slovníky ECTACO
www.cz-slovnik.cz

Clouds
ruggear Anobic 9000 Pro Anobic VTF jazykový komunikátor Anobic Soeks Apps Anobic ECTACO mapy Ekotester GreenTest Anobic prekladač Rating Heureka.cz Scanmarker Air Překladač Anobic 6000S výukový tablet Anobic 8000 Pro Kapesní překladač Anobic TT Ruční skener ScanMarker Air Anobic VT ASK Scanmarker info ECTACO Green Test ECO Překladač Anobic TS. Travel Runbo anobic EVOLVEO Q8 LTE Anobic 7000 Kapesní překladač Anobic Anobic 9500 Pro Ruční skener ScanMarker jazykový komunikátor Evolveo Q8 Jazykové a vzdělávací programy ekotester Soeks Anobic 5000 Anobic 4000 Výukový Tablet Překladač ECTACO Anobic 5000SK skener Elecktronicky překladač řeči Anobic TL Tablet Element Evolveo Q9 akce Překladač Anobic 7000 Partner Lux 3 Ekotestr Soeks Anobic VT raj-elektra.cz Anobic 6000 TOP5 Ruggear 500 a vyuka infografika ectaco jazyková znalost Anobic TS soeks Dětský výukový tablet software ECTACO Apps Duolingvo ectaco Elektronické překladače vreckový překladač řeči Ruční skener ScanMarker Průzkum ukázal, že jednoznačně nejrozšířenější je mezi uchazeči o zaměstnání angličtina. Ovládá ji celkem 79 procent testovaných kandidátů. Hovoriaci vreckový překladač řeči ANOBIC VT ASK Runbo PC Translator Anobic Apps Memrise Slovnik Anobic vyuka Výukový tablet Anobic ST Anobic 4000 Partner Lux 2 Překladač Anobic TL Překladač Anobic Elecktronicky překladač řeči Anobic 7000 jazykový komunikátor Evolveo Q8 Tablety Anobic ST Scanmarker Air v App Storu... Anobic Translator Překladače Anobic
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky